Zapraszam do obejrzenia strony Igrzyska Młodzieży Szkolnej w Mini Piłce Ręcznej Dziewcząt - ćwierćfinał wojewódzki - Aktualności sportowe i turystyczne - Sport i turystyka - Drawsko Pomorskie - Urząd Miejski.

Pobierz PDF

Aktualności sportowe i turystyczne

2017-03-16

Igrzyska Młodzieży Szkolnej w Mini Piłce Ręcznej Dziewcząt - ćwierćfinał wojewódzki

W miniony wtorek (14 marca) w hali sportowej Szkoły Podstawowej w Mielenku Drawskim odbył się Turniej Piłki Ręcznej Dziewcząt. W zmaganiach zorganizowanych przez UKS „Sportowiec” oraz Szkołę Podstawową w Mielenku Drawskim udział wzięło sześć drużyn.

Turniej rozgrywany był w dwóch grupach. Dwie najlepsze drużyny z każdej grupy awansowały do dalszej fazy gier (półfinały). Zwycięzcy meczów półfinałowych zagrali o I miejsce, natomiast pokonani o III miejsce. Łącznie rozegrano 11 spotkań. Pierwsze miejsce zajął zespół SP 17 Koszalin, który w finale pokonał SP Drawno (oba zespoły wywalczyły awans do półfinału wojewódzkiego). Na trzecim stopniu podium uplasowały się dziewczęta z SP Mielenko Drawskie. Kolejne miejsca zajęły drużyny SP Węgorzyno, SP Człopa oraz SP 4 Stargard.

11. Mecz o I m-ce: SP DRAWNO – SP17 KOSZALIN 4:8

Oprócz nagród drużynowych przyznane zostały również wyróżnienia indywidualne. Najlepszą zawodniczką turnieju wybrana została Paulina Kuźmińska z SP Drawno, królową strzelców została Kornelia Kmiecik z SP Mielenko Drawskie (21 bramek), natomiast najlepszą bramkarką Nikola Ceranowska z SP17 Koszalin.

Turniej odbył się dzięki finansowemu wsparciu Burmistrza Drawska Pomorskiego, sponsorów i rodziców zawodniczek UKS „Sportowiec” Mielenko Drawskie. Szczególne podziękowania należą się Panu Kowalskiemu z Piekarni „Bułeczka” za ufundowanie słodkiego poczęstunku.

(M.O.) Tekst: Mateusz Owedyk (Referat Promocji), na podstawie inf. UKS Sportowiec Mielenko Dr.